עיצוב המרפסת באמצעות דק

  השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה.

  לרובנו, המרפסת בבית מהווה את מקום מפלט בבית, אליו אנו מגיעים לאחר יום עבודה ארוך וקשה ולכן תפקידה להשרות עלינו שלווה ונחת, על כן, יש חשיבות רבה לעיצובה של המרפסת.

  עבודתו של הגנן בעיצוב המרפסת מתחלקת בעיקר לשני פרמטרים עיקריים:

  1. יופי – כאשר אנו מעצבים מרפסת יש חשיבות רבה לצבע העץ. בעיצוב נכון יש חשיבות למה שהעין רואה, הידיים מרגישות והלב רוצה. רק כאשר נספק לגופנו את אשר חפץ לו נהיה מרוצים. האלמנט השני הנחוץ לעיצוב נכון הוא נוחות. בעת עיצוב ככלל ועיצוב מרפסת בפרט יש חשיבות לכך שעיצובה יהיה פרקטי. אנו מעוניינים שיהיה לנו נוח וכייף השימוש במרפסת בכדי שנוכל לנצל אותה וליהנות ממנה באופן הטוב ביותר.
  2. עמידות חומר הדק – אנו בוחרים להשתמש בדק עמיד וחזק על מנת שהמרפסת תראה טוב והעץ יישמר לאורך זמן.

  בחירת דק עבור ריצוף המרפסת היא הבחירה המשלבת בצורה מושלמת בין פרטיקה ליופי.

  תחזוקה לדק מרפסת

  יתרונותיו של הדק

  ישנן דרכים רבות לעצב את המרפסת ולהשרות בה אווירה נעימה, חיובית ושלווה. אחת הדרכים הללו הינה עיצוב המרפסת באמצעות דק. לעיצוב המרפסת על ידי דק יש יתרונות רבים, להלן כמה מהם:

  • עיצוב מרפסות הדק יוצר אווירה רומנטית, טבעית ונעימה ונותן מראה יוקרתי, אלגנטי ואסתטי עיצוב שכזה תורם למראה עשיר ומלא של המרפסת.
  • עיצוב המרפסת באמצעות דק הוא נוח ופרקטי מאוד. הדק הוא חומר מאוד יציב, עמיד וחזק כך שההליכה עליו נעימה ונוחה יותר מחומר אחר.
  • בחירת עיצוב המרפסת באמצעות דק משרה בטחון כלכלי. הדק הינו חומר חזק וקשיח אשר מחזיק מעמד לאורך זמן רב, על כן, בעת בחירת הדק נוכל להימנע משיפוצים חוזרים ומשינויים תכופים אשר מהווים נטל כלכלי רחב.
  • עיצוב המרפסת ע"י דק הינו בטיחותי. בניית הדק יוצרת הפרדה בין הבטון שעשוי להכיל אבנים ומוקשים ובכך נמנעות נפילות ופציעות. בנוסף הדק אינו מחליק שכן מתאים גם למרפסת בבית בו מתגוררים ילדים הורים וסבים גם יחד.
  • יתרון נוסף בעיצוב המרפסת בדק הינו הניקיון. ניקיון ושמירה על המראה של הדק שנבנה בצורה נכונה ומקצועית אינה דורשת מאמץ רב ואף פשוטה ביותר.
  • צבעו של הדק מהווה יתרון נוסף בשימושו. גווניו החומים משלווים בין רוגע שלווה ויופי ומשרים אווירה ייחודית ומדהימה. בנוסף בזכות צבעיו הכהים הדק גורם ללכלוך וכתמים להסתוות והם כמעט ובלתי נראים, תכונה חיונית וחשובה שכן במרפסת הרצפה נחשפת לרוח, אבק ולכלוך הגורמים לרצפה להתלכלך, לכן ישנה חשיבות רבה להסוואה זו.
  עיצוב גינה

  בחירת הדק המתאים ביותר

  בעבר הדק נחשב כחומר בו משתמשים למקומות ציבוריים בלבד אך כיום, הדק מהווה עיצוב מודרני ונוח במיוחד גם בבתים פרטיים, בגינות, חצרות ומרפסות בבתנו. כאשר אנו מחליטים על סוג הדק שנבחר למרפסת שלנו אנו צריכים להתחשב במספר פרמטרים כגון, עמידות העץ, סוג החומר, צבע העץ שיתאים לטעמנו, עלויות העץ ועלויות התקנתו, תחזוקתו החודשית וכו'. כיום יש מגוון רחב של סוגי הדקים בשוק העשויים מסוגים שונים של עצים או מחומרים סינטטיים דמויי עץ כאשר לכל חומר גלם ישנם יתרונות וחסרונות משלו. ישנם מספר מרכיבים עליהם נשים דגש בבחירת הדק איתו נעבוד:

  1. מראה הדק – חשוב שנאהב את צבעו, ועיצובו של הדק אותו נרכיב במרפסת שלנו.
  2. עלות הדק – העלות של הדק מהווה שילוב בין עלות העץ אותו בחרנו והעלות של הרכבתו ועיבודו. ישנם עצים איתם העבודה נוחה וישנם כאלה המחייבים עבודה מורכבת ומקצועית. עלות הדק תעלה עם עליית קושי העבודה
  3. איכות הדק – ישנה חשיבות רבה לאיכות הדק אותו נבחר והתאמתו למיקום, לתנאי מזג האוויר ולצרכים שנרצה בשימושו.

  בעת בחירת הדק בו נרצה להשתמש למרפסת או לגינה שלנו יש לקחת את כל הקריטריונים הללו בחשבון ואף כדאי להיוועץ עם גנן מקצועי על מנת להתאים לעצמנו את הדק הטוב ביותר בשבילנו ולהפוך את המרפסת שלנו למקום המדהים עליו חלמנו מאז ומתמיד.

  עיצוב מרפסות
  התקשרו עכשיו לחברת אלונים
  שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
  שם:
  אימייל
  טלפון נייד:
  אנו שומרים על פרטיותך, הפרטים שלך לעולם לא יפורסמו.
  זקוקים לחברת גינון מקצועית? השאירו פרטים!